Графік роботи:

Будні дні:  09:00–17:00

Сб, Нд:вихідні (Онлайн режим)

E-mail: metal-kontur@ukr.net

Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Вуглекислотні вогнегасники від виробника

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Вогнегасники вуглекислотні від компанії Mетал-Контур

Балонне пристосування з механізмом для подачі вуглеводневої кислоти, яка заправляється всередину корпусу під значним тиском (Р), і здатне боротися з вогнем, називають вуглекислотний вогнегасник.

Вогнегасники вуглекислотні відносяться до газової категорії первинних засобів пожежогасіння, тому що вогнегасний склад у ньому – вуглекислий газ, який перебуває у зарядженому балоні у рідкому вигляді. Характер речовини, що гасить, робить цю модель вогнегасника відмінним рішенням для офісів та споруд, а також для використання на об'єктах з обчислювальною та оргтехнікою, складах, бібліотеках, музейних та архівних комплексах, картинних галереях, квартирах, будинках, дачах, а також приміщень з товарно-матеріальними. цінностями.

Такі моделі вогнегасників також мають широке застосування у серверних приміщеннях, дата-центрах, місцях розміщення цінної електроніки та високотехнологічного обладнання.

Вогнегасники вуглекислотні широко застосовуються в комплектації пожежних шаф, щитах та стендах на виробничих об'єктах, на легковому, вантажному, пасажирському автомобільному, залізничному, морському та річковому транспорті відповідно до положень та норм правил пожежної безпеки.

Головна перевага вогнегасника вуглекислотного - відсутність забруднення, так як газ має властивість випаровування і при цьому не залишаються сліди, не відбувається заподіяння шкоди цінним предметам.

Вогнегасники вуглекислотні – навіщо використовуються?

Вуглекислотні вогнегасники застосовуються для усунення джерел вогню:

  • рідких матеріалів з горючими властивостями – клас пожежонебезпечності B;
  • газів – клас пожежонебезпечності C;
  • високовольтного електрообладнання (до тисячі Вольт) – клас пожежонебезпечності E.
  • різних матеріалів для гасіння яких потрібно перекрити доступ кисню;
  • спалахів на електротранспорті;
  • спалахів у музейних комплексах, арт-галереях, художніх школах тощо.

Вогнегасники вуглекислотні – правильне рішення для всіх матеріалів та складів, загоряння яких без кисню просто неможливе. Це легкий і зручний засіб для ліквідації вогнища або задимлення.

Як працюють вогнегасники вуглекислотні

Обладнання являє собою металевий балон та запірно-випускний механізм. Балон наповнюється зрідженим вуглекислим газом під високим тиском – діоксидом вуглецю. У процесі випуску струменя газу з сопла, що гасить, він збільшується в об'ємі в 500 разів, при цьому його терморежим різко знижується (до мінус 72 градусів Цельсія). Відбувається охолодження пального матеріалу з одночасним витісненням кисню, що дозволяє припинити реакцію горіння.

Характеристики та класифікація:

За масою та габаритами, вогнегасники вуглекислотні діляться на два типи

  • мобільні;
  • для ручного перенесення.

Пересувні моделі мають вагу понад 20 кілограм, забезпечені спеціальною колісною базою. Складаються з двох балонів з газом і металевим розтрубом з трубкою, що виводить. Ці технічні пристрої забороняється використовувати для гасіння електропроводки та обладнання під напругою.

Маса заряду пересувних вогнегасників – 7, 14, 28, 56 кілограм.

Переносні моделі мають вагу від п'яти до двадцяти кілограмів з об'ємом речовини, що гасить менше 10 літрів. Вони прості та функціональні у застосуванні, широко використовуються як приватними особами, так і компаніями та організаціями.

Маса заряду переносних вогнегасників – 1, 2, 3, 5, кілограм.

ВАЖЛИВО:

Якщо обладнання задіяне в приміщенні, необхідна попередня евакуація людей, оскільки висококонцентровані дози вуглекислоти є небезпечними для здоров'я та життя;

Мінімальна відстань від кінця розтруба до вогню становить 1 метр;

Розріджений вуглекислий газ може генерувати розряди статичної електрики;

CO₂ різко знижує температуру розтруба, а це – ризик отримання термоопіків шкірних покривів. Слід уникати торкання розтруба або працювати у рукавичках;

При розміщенні поблизу дверей, вогнегасник не повинен заважати вільному руху дверного полотна;
слід враховувати зовнішній терморежим у приміщенні, в якому вогнегасник зберігатиметься.

ЗАБОРОНЕНО ЗАСТОСУВАННЯ:

  • при займанні металів, і навіть хімічних реактивів, їх сполук – коли горіння проходить без доступу кисню;
  • при тлінні таких матеріалів, як піроксилін, бавовна, деревні стружки та ін;
  • у потенційно пожежонебезпечних місцях;
  • на евакуаційних шляхах – обладнання не повинно захаращувати проходи та заважати вільному переміщенню людей;
  • біля вхідних дверей;

Якщо вогнегасники розміщуються в захаращених місцях (наприклад, серед виробничого обладнання), обов'язково поруч розміщується вказівник та чітка інструкція. Основні вимоги для розміщення інструктажу – 2-2,5 метри від підлоги.

Вуглекислотні вогнегасники – нюанси роботи з обладнанням

У процесі експлуатації вуглекислотний вогнегасник витісняє вуглеводну кислоту під напором, параметри Р встановлюються при заправці агрегату. Вуглекислий газ стискають усередині при параметрі Р 5,7 мегапаскалів (58 кгс на квадратний сантиметр) при зовнішньому терморежимі 20°С. Гранично допустимий рівень Р при Т°С +50°С становить 15 мегапаскал (150 кгс на квадратний сантиметр).

Встановлення робочого положення запірно-пускового механізму вуглецева кислота по трубці сифона подається до розтруба, де переходить зі стану рідини в структуру, що нагадує сніг. Процес супроводжується різким зниженням терморежиму (до -70 градусів).

Дія кислоти заснована на принципі охолодження поверхні та введенні в пальне газоповітряне середовище негорючого складу до такої кількості, при якому неможлива реакція горіння.

Алгоритм роботи з агрегатом:

  • Зриваємо чеку (пломбування);
  • Цілімося на вогнище загоряння;
  • Запускаємо запірно-пусковий механізм (натискаємо на ручку, повертаємо важіль на 180 градусів або провертаємо маховик – залежно від моделі).

Заходи безпеки під час роботи з вогнегасником

Обладнання не може використовуватися за відсутності чеки та пломби заводу-виробника або підприємства, яке робило перезарядку.

Вогнегасники вуглекислотні слід розміщувати в зоні з вільним доступом, захистити від впливу сонця будь-яких агрегатів з функцією нагрівання обладнання.

Діапазон допустимого терморежиму – від -40 до +50 градусів за шкалою Цельсія.

При обробці електроагрегатів під напругою агрегат повинен перебувати на відстані не ближче метра від вогнища.

При залученні вогнегасника вуглекислотного в замкнутому просторі необхідно провітрювання.

Обов'язково дотримання обережності під час випуску заряду з розтруба, оскільки температура його поверхні знижується до мінус 60-70°С.

Перезаправлення та ремонтні роботи повинні виконуватись у сертифікованих організаціях, які мають дозвільні документи на даний вид діяльності.

Балон повинен пройти в обов'язковому порядку своєчасний переогляд, перезаправку через п'ять років після випуску або заміни у разі технічної несправності.

Вагу вмісту балона слід контролювати кожні 2 роки. Відповідні показники ви знайдете на зовнішньому боці корпусу (маркування). Загальна вага агрегату визначається додаванням ваги корпусу та ваги вмісту, зазначеного в документації виробника.

Компанія Метал-Контур пропонує ознайомитися з вуглекислотними вогнегасниками у нас на сайті за доступними цінами. У нашому асортименті представлені вогнегасники вуглекислотні різного обсягу для використання їх у разі екстреної ситуації (виникнення пожежі).

Додатково на сайті компанії «Метал-Контур» можна замовити послугу технічного обслуговування (перезарядки) вогнегасників усіх видів.

Термін експлуатації агрегатів – десять років з регулярною перезарядкою – кожні 5 років.

Як замовити технічне обслуговування (перезаряджання) вогнегасників вуглекислотних?

Для замовлення послуги з перезарядки вогнегасників з нашого каталогу залишайте заявку прямо на сайті або телефонуйте за вказаними телефонами. Наші фахівці допоможуть перезарядити вогнегасники всіх видів.

Можлива доставка вуглекислотних вогнегасників в будь-який регіон нашої країни. Ми оперативно відправляємо вуглекислотні вогнегасники по Києву, Одеса, Чернігів, Львів, Дніпро та інші міста України.

Перевезення оцінюється за тарифами компанії-перевізника. По Києву діє послуга кур'єрської доставки вогнегасників власним автотранспортом.

Усі вогнегасники мають повний комплект технічної документації – паспорт та гарантійний талон.

Звертайтесь до нас!

Щоб переглянути російську версію сторінки, натисніть тут.

 

Вгору